Wizyta na budowie komendy powiatowej PSP

Budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce systematycznie i skutecznie zbliża się do końca.

Wtorkowa narada koordynacyjna miała na celu omówienie i ocenienie postępów w realizacji tego ważnego przedsięwzięcia. Uczestniczyłem w niej wraz z komendantem powiatowym PSP w Wieliczce mł. bryg. Leszek Kasiński, starostą wielickim Adamem Kociołkiem oraz reprezentantami wykonawcy i projektanta inwestycji.

Przypomnę, że użytkowa nowej strażnicy wynosi 2199 m2, a część garażowa z 6 podwójnymi boksami – ponad 640 m2. Budynek wyposażamy w część warsztatową, stację serwisową aparatów ochrony dróg oddechowych oraz myjnię dla samochodów pożarniczych. Część obiektu przeznaczymy na powierzchnie administracyjne, socjalne i szkoleniowe.

Podczas narady obejrzeliśmy teren budowy, na której trwają prace wykończeniowe. Obecnie montowana jest instalacja wod-kan, centralne ogrzewanie, elektryka oraz wentylacja. Pracownicy formują skarpy przy umocnieniu, układają płytki, kostkę brukową, malują ściany i wykonują sufity podwieszane.

Budowa nowej Komendy Powiatowej PSP w Wieliczce jest kolejnym dowodem na to, że w powiecie wielickim wzrasta poziom bezpieczeństwa. Jako przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Publicznego i Praworządności Rady Powiatu, ale też jako jego mieszkaniec, mam nadzieję, że nowa siedziba straży pożarnej będzie służyła przez wiele lat.

Więcej informacji o spotkaniu można znaleźć na stronie Powiatu Wielickiego.

Udostępnij wpis:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Podobne wpisy