Aktywność OSP Niepołomice w 2023 r. – podsumowanie

24 marca spotkaliśmy się na walnym zebraniu sprawozdawczym Ochotniczej Straży Pożarnej w Niepołomicach, podsumowując ubiegłoroczną aktywność naszej jednostki.

Rok 2023 można określić jako spokojniejszy w kontekście działań ratowniczo-gaśniczych, bowiem zanotowano spadek interwencji o 20% w stosunku do roku poprzedniego.

Łącznie niepołomicka straż brała udział w 194 zdarzeniach, z czego 107 było odpowiedzią na zagrożenia lokalne, 32 razy straż wyjeżdżała do pożarów i 36 do fałszywych alarmów. Te ostatnie, co warto zauważyć, niemal zawsze pochodziły z instalacji monitoringu. Średnio, w każdej z tych sytuacji na miejsce zdarzenia udawało się 9 strażaków.

Najczęściej nasza jednostka interweniowała podczas zdarzeń drogowych oraz dbała o bezpieczeństwo podczas imprez masowych. Dodatkowo, strażacy zabezpieczali skutki silnych wiatrów.

Dziś OSP Niepołomice to grupa 102 zaangażowanych osób, w tym 14 kobiet, które zasługują na uznanie za swoją nieocenioną służbę. W ubiegłym roku straciliśmy cztery osoby, które odeszły na wieczną służbę – Grzegorza, Gabriela, Andrzeja oraz Bogusława, których pamięć będzie żyła w naszych sercach.

Aktywność w OSP to nie tylko interwencje, lecz także codzienna służba, szkolenia oraz konserwacja sprzętu i dbanie o remizę. To także angażowanie w życie lokalnej społeczności poprzez organizacje Dnia Dziecka, Festynów Strażackich, udział w wydarzeniach kulturalnych i patriotycznych, a także w zawodach sprawnościowych.

Jako osoba, która ma zaszczyt udzielać się w Niepołomickiej OSP od ponad 30 lat, jestem dumny z osiągnięć jednostki. Choć to młodsi strażacy podejmują interwencje, to moja rola polega na wsparciu straży w obszarach, w których mam możliwości – w tym w obszarze samorządu.

Dlatego proszę Was o poparcie w wyborach lokalnych 7 kwietnia, abym mógł dalej pracować na rzecz OSP Niepołomice.

Udostępnij wpis:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Podobne wpisy