Biografia

Kim jestem

Moje doświadczenie

Przez wiele lat związany byłem z Grupą Żywiec S.A. Pełniłem między innymi funkcję Prezesa Zarządu spółki Żywiec Trade sp. z o.o w Krakowie oraz spółki Trans-Trade w Żywcu a także Prokurenta w Żywiec Sprzedaż i Dystrybucja sp. z o.o. w Żywcu. 

Przez wiele lat byłem członkiem Rady Nadzorczej Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Niepołomicach, oraz Brackiego Browaru Zamkowego w Cieszynie. 

Od lat swoją aktywność zawodową łączę z zaangażowaniem społecznym, za co zostałem odznaczony przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi. 

Zostałem  wyróżniony przez Ministra Obrony Narodowej Brązowym Medalem „Za Zasługi Dla Obronności Kraju”, a Uchwałą Prezydium Zarządu Głównego OSP RP otrzymałem Srebrny Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa. 

Byłem założycielem Komitetu Obywatelskiego w Niepołomicach.

Kim jestem?

Działalność społeczna

Znam gminę Niepołomice od podszewki. Od lat jestem czynnie zaangażowany w życie naszej lokalnej wspólnoty. Jestem aktywnym członkiem Stowarzyszenia wspierającego środowisko harcerskie Szczepu „Puszcza” oraz Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Aktywnie uczestniczę w życiu niepołomickiej wspólnoty parafialnej. W Radzie Powiatu Wielickiego przewodniczy Komisji Bezpieczeństwa Publicznego i Praworządności.
Kim jestem?

Profil zawodowy

Doświadczenia ponad 30 lat aktywności zawodowej dziś z powodzeniem wykorzystuję dla dobra naszej Gminy. 

Jestem ustabilizowany materialnie i dysponuje czasem dlatego angażuję się czynnie w prace na poziomie samorządowym.

W Niepołomicach prowadziłem i prowadzę swoją działalność gospodarczą polegającą na obrocie nieruchomościami i wynajmie mieszkań. 

Wcześniej przez blisko dwadzieścia lat związany byłem z Grupą Żywiec S.A. To właśnie w Niepołomicach zapoczątkowała swoją działalność firma Żywiec Trade sp. z o.o. będąca jedną z największych spółek dystrybucyjnych w Polsce, zatrudniająca ponad 600 pracowników, której byłem współzałożycielem i wieloletnim Prezesem.

Następnie kierowałem, również jako Prezes Zarządu spółką Trans -Trade Żywiec posiadającą ponad 100 samochodów ciężarowych, dowożących produkty Browaru Żywiec do ponad dwustu magazynów firmowych i wielkich sieci handlowych na terenie całego kraju.

Podziękowania i wyróżnienia