Trzy Perły Powiatu trafiły do gminy Niepołomice

Spośród siedmiu laureatów nagrody Perła Powiatu Wielickiego, aż trzy związane są z gminą Niepołomice. Tak ważne wyróżnienie jest doskonałym dowodem na to, że nasza gmina jest aktywna i pełna znakomitych inicjatyw.

Klub sportowy MKS Puszcza Niepołomice został uhonorowany Perłą Powiatu Wielickiego w kategorii Sport. To zrozumiałe bo… drużyna jest prawdziwą futbolową perłą i dumą Powiatu. To również mój powód do radości, bo od lat wspieram klub i mu kibicuję. 

Kolejnym laureatem nagrody w tej edycji jest firma MAN Trucks Niepołomice, która zdobyła statuetkę w kategorii Firma. To potwierdza wkład tej firmy w unowocześnianie i rozwój regionu oraz budowanie pozytywnego wizerunku wśród lokalnej społeczności. Firma zatrudnia ponad 4 tysiące pracowników. Ta nagroda jest dla mnie szczególnie ważna, ponieważ to ja zgłosiłem wniosek do kapituły o przyznanie firmie Perły.

Trzecim z niepołomickich laureatów jest Elżbieta Graboś, która prowadzi mały prywatny skansen o nazwie Apolonia w Zakrzowie. Dzięki staraniom pani Elżbiety możliwe jest zachowanie tradycji i obrzędów polskiej wsi, które są niezwykle ważne dla dziedzictwa kulturowego naszego kraju.

Tegoroczna edycja nagrody Perły Powiatu Wielickiego ma szczególne znaczenie, ponieważ przypadła w jubileuszowym roku 25-lecia istnienia Powiatu. Podczas uroczystej gali, która zgromadziła blisko 500 osób, starosta Adam Kociołek zaznaczył, że nagroda jest wyjątkowym wyróżnieniem dla osób i instytucji, które wnieśli znaczący wkład w rozwój powiatu.

Ten wielki sukces gminy Niepołomice i jej mieszkańców jest wyrazem uznania dla wyjątkowych inicjatyw, które przyczyniają się do rozwoju regionu i budowania więzi społecznych.

Udostępnij wpis:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Podobne wpisy