Szkolenie w PTG Sokół

1 kwietnia 2023 roku w siedzibie PTG Sokół Niepołomice odbyło się szkolenie, w którym uczestnicy dowiedzieli się jak bezpiecznie posługiwać się bronią i jak udzielać pierwszej pomocy.

Zajęcia poprowadzili fachowi instruktorzy, a wszystkie materiały i sprzęt były dostosowane do celów edukacyjnych. Szkolenie uświadomiło uczestnikom, jak ważne są te umiejętności, które kiedyś były częścią programu szkolnego.

Jako posiadacz pozwolenia na broń, uważam takie szkolenia za niezwykle istotne. Niezależnie od sytuacji międzynarodowej znajomość zasad bezpieczeństwa w kontakcie z bronią jest ważne nawet, gdyby miało się nigdy nie przydać w praktyce.

W sytuacjach kryzysowych umiejętność bezpiecznego obchodzenia się z bronią i udzielania pierwszej pomocy może okazać się nieoceniona. A niestety, gdy taka sytuacja zaistnieje, na naukę może być już za późno.

Podczas szkolenia uczestnicy poznali podstawowe rodzaje amunicji i konstrukcje karabinków AK-47, a także zapoznali się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie dla uczestników było całkowicie darmowe, a za jego koordynację dziękuję Naczelnikowi Sokoła – Wojciechowi Włodarczykowi!

Udostępnij wpis:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Podobne wpisy