Święto Policji

25 lipca 2023 roku wziąłem udział w obchodach Święta Policji w Wieliczce – uroczystości zorganizowanej na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Niepołomicach z okazji 104. rocznicy powstania Policji Państwowej.

Spotkanie przyciągnęło policjantów z całego powiatu, przedstawicieli władz lokalnych, a także funkcjonariuszy sąsiednich jednostek policyjnych i jednostek współpracujących z Komendą Powiatową.

W tym szczególnym dniu mł. insp. Mirosław Strach mianował na wyższe stopnie policyjne 35 funkcjonariuszy pracujących na co dzień w powiecie wielickim, a także wręczył nagrody zasłużonym dla tej służby.

Podczas wystąpienia Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce podziękował wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym za ich trud, a także podkreślił ważne znaczenie, jakie dla zapewniania odpowiednich warunków pracy mają wspierające Policję przywództwo oraz instytucje z obszaru samorządów i organizacji pozarządowych.

Ja również dopisuję się to tych podziękowań. Jako przewodniczący komisji Bezpieczeństwa Publicznego i Praworządności w Radzie Powiatu Wielickiego bezpieczeństwo naszych mieszkańców oraz komfort pracy służb mundurowych traktuję szczególnie poważnie.

Udostępnij wpis:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Podobne wpisy