Puszcza Niepołomice w Ekstraklasie

Po świetnym sezonie, a zwłaszcza po emocjonującej jego końcówce, piłkarze Puszczy Niepołomice osiągnęli największy sukces w stuletniej historii klubu – awansowali do Ekstraklasy.

Dla mieszkańców klub stanowi powód do dumy. Ja należę do osób, które pamiętają Puszczę z dawnych czasów gry w niższych klasach rozgrywkowych. Pamiętam spotkania oglądane z historycznych trybun starego stadionu przy ulicy Kusocińskiego.

Przez wiele lat wspierałem klub w jego działalności. Dało to możliwość opłacenia wynagrodzeń i stypendiów dla części zawodników. Robiłem to zresztą wspólnie z innymi przedsiębiorcami z Niepołomic.

Gdyby ktoś wtedy powiedział, że doczekamy występów Puszczy w Ekstraklasie najprawdopodobniej byłby wyśmiany. Ale jak widać warto mieć marzenia…

Jednak oprócz marzeń konieczna była wieloletnia praca, wsparcie samorządu i dobry trener oraz sztab szkoleniowy. Do tego doszło niespotykane w tak małej społeczności wsparcie kibiców. I dzięki temu zespół osiągnął największy sukces w swojej historii.

Klub od dawna nie jest tylko najlepszym zespołem w gminie Niepołomice. Od lat jest najlepszy w powiecie wielickim, a teraz okazuje się być jedną z dwóch najmocniejszych drużyn piłkarskich w Małopolsce.

Gdy w kwietniu 2023 roku klub rozgrywał 'mecz stulecia’, czyli spotkanie z Wisłą Kraków na własnym stadionie, wydawało się, że trudno będzie osiągnąć coś równie imponującego. Puszcza wygrała wówczas 2:1 przerywając zwycięską passę Wiślaków. Ale zawodnicy nie kazali długo czekać na kolejny sukces i w barażach o wejście do ekstraklasy ponownie wygrali z Białą Gwiazdą, a później z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza.

Jako niepołomiczanin i kibic klubu chcę wyrazić uznanie dla wszystkich zawodników, trenerów i działaczy klubu. Nie można przejść obojętnie obok ich zaangażowania w osiągnięcie największego sukcesu w historii. Panowie – wielkie gratulacje!

Fotografia ilustracyjna: MKS Puszcza Niepołomice.

Udostępnij wpis:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Podobne wpisy