Powiatowe partnerstwo

Na początku września w ramach partnerstwa powiatów monachijskiego i wielickiego odbyła się wizyta przedstawicieli Rady Powiatu Wielickiego w Monachium.

Wraz z grupą radnych w delegacji uczestniczyła niepołomicka strażacka orkiestra dęta „Lira” wraz z młodzieżowym zespołem „marżonetek” która przed ponad miesiącem uroczyście obchodziła swoje 105-lecie istnienia, a wśród zaproszonych na tę uroczystość gości licznie przybyli przedstawiciele z Niemiec. 

Pośród licznie występujących orkiestr nasi muzycy wypadli imponująco a niekończące się na stojąco owacje  były dla nich najlepszą nagrodą i motywacją do dalszej pracy mającej na celu rozsławianie naszej niepołomickiej społeczności w szeroko pojętej Europie. Szczególne słowa uznania należą się Prezesowi OSP a zarazem szefowi orkiestry Stanisławowi Dąbrosiowi, który tradycyjnie zadbał o wszystkie szczegóły związane z wyjazdem i z ojcowską troską dba o to, aby pięknie ubrana w nowe stroje orkiestra odnosiła coraz większe sukcesy nie tylko w kraju.

Wyrazem tego były liczne podziękowania i gratulacje od starosty monachijskiego a także od przedstawicieli władz samorządowych z poszczególnych miast i gmin wchodzących w jego skład oraz liczne zaproszenia do udziału w organizowanych w przyszłym roku koncertach. Brawo Staszku !!!

Udostępnij wpis:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Podobne wpisy