Nowa siedziba Komendy Powiatowej PSP w Wieliczce otwarta

Dziś uczestniczyłem w uroczystości oddania do użytku nowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce. Po ponad 100 latach wieliccy strażacy zmieniają swoją siedzibę, przenosząc się do nowoczesnego obiektu.

Nowy budynek ma ok. 2,2 tys. metrów kwadratowych powierzchni i podzielony jest na dwie części: garażowo-warsztatową, wyposażoną w stację serwisową dla aparatów ochrony układu oddechowego, myjnię oraz drugą część przeznaczoną na biura, pomieszczenia socjalne i szkoleniowe. W obiekcie znajduje się też ścianka wspinaczkowa, siłownia oraz sala edukacyjna.

Budynek Komendy ulokowany jest pomiędzy nową siedzibą pogotowia (z którym zresztą jest połączony przewiązką) oraz przyszłą siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Będzie to więc swoiste centrum zarządzania bezpieczeństwem dla powiatu wielickiego.

Inwestycje w obiekty służące poprawie bezpieczeństwa są niezbędne zwłaszcza w tak dynamicznie rozwijającym się samorządzie, jakim jest powiat wielicki. Intensywny rozwój budownictwa i biznesu, znaczny ruch turystyczny i gęstość dróg powoduje, że służby mundurowe mają pełne ręce roboty. Sami tylko strażacy z PSP interweniowali w zeszłym roku ponad 2000 razy, co stawia ich w gronie liderów nie tylko w województwie, ale i całym kraju. 

Głęboko wierzę, że pozwalając im pracować w komfortowych warunkach nie tylko pokazujemy jak ważna jest ich praca, ale i przyczyniamy się do zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców.

Fotografie: Małopolski Urząd Wojewódzki
Udostępnij wpis:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Podobne wpisy