Nagrody dla naszych paraolimpijczyków

XXXVII sesja Rady Powiatu Wielickiego rozpoczęła się miłym akcentem. Dwójka paraolimpijczyków z gminy Niepołomice otrzymała nagrody specjalne.

3 grudnia obchodzimy ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. To świetna okazja, aby przypomnieć naszym mieszkańcom, że na terenie powiatu wielickiego mamy niepełnosprawnych sportowców sięgających po najwyższe laury w swoich dyscyplinach.

Mowa oczywiście o Monice Kukli (paranarciarstwo biegowe i para biathlon) i Szymonie Sowińskim (parastrzelectwo sportowe), którzy otrzymali dofinansowanie w wysokości 5 tysięcy złotych na osobę, na zakup sprzętu sportowego.

Dodam, że Monika reprezentowała Polskę na Zimowych igrzyskach paraolimpijskich Pekin 2022, a kilka tygodni temu Szymon zdobył mistrzostwo świata w pistolecie pneumatycznym na 10 metrów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Mam nadzieję, że nasi reprezentanci będą kontynuować swoją przygodę ze sportem i niejednokrotnie staną się naszym powodem do dumy.

Fot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Wieliczce

Udostępnij wpis:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Podobne wpisy