Dach naszej świątyni

Nasz parafialny Kościół przeszedł gruntowna renowację. O całej operacji wymiany dachu i jej kosztach poinformował ks. Proboszcz w rozkolportowanej wśród parafian broszurze. Jest tam także zamieszczony list do „następnych pokoleń”, który został przy pomocy strażaków umieszczony w głowicy stanowiącej zwieńczenie sygnaturki na kościelnym dachu.

Za sto lat ktoś kto go odnajdzie dowie się o czym było wielkanocne kazanie w 2015 roku oraz jakie organizacje skupiają się wokół naszego Kościoła. Niestety zabrakło mi tam wzmianki o naszych strażakach! Najstarszej niepołomickiej organizacji, która w tym, roku obchodziła 125 lecie swojego nieprzerwanego istnienia i ofiarnej służby na rzecz lokalnej społeczności. Nie ma tez żadnej wzmianki o strażackiej orkiestrze, która od 105 lat wzbogaca najważniejsze kościelne uroczystości. Nie ma przecież wątpliwości że strażacy mają zdecydowanie większe zasługi dla Kościoła niż wymienieni Miłośnicy Niepołomic.

Myślę, że to fatalne przeoczenie , bo nie sądzę aby był to celowy zamysł, musiało zaboleć strażacką brać do której sam tez należę. No cóż, w takim razie wskazówka dla strażaków,  piszmy sami swoja historie dla przyszłych pokoleń.

Udostępnij wpis:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Podobne wpisy