Ćwiczenia PSP w MAN Trucks

26 października na zakładu produkcyjnego MAN Trucks w Niepołomicach odbyły się ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze zorganizowane przez Państwową Straż Pożarną w Wieliczce. 

Jest to kolejne takie wydarzenie przeprowadzone w tej firmie. Tym razem zadania gaśnicze skupione były wokół nowej kotłowni.

Ćwiczenia miały na celu doskonalenie umiejętności jednostek ochrony przeciwpożarowej. Strażacy mieli możliwość zapoznania się z obiektem oraz instalacjami w nowym zakładzie MAN Trucks. Doskonalili również swoje umiejętności przywódcze i wykonawcze.

Przeprowadzenie ćwiczeń w działającym obiekcie, przy ciągłej produkcji, było sporym wyzwaniem dla wszystkich. W pozorowanych warunkach sprawdzono bezpieczeństwo pracowników zakładu oraz jego zabezpieczenia przeciwpożarowe. 

Wszyscy mamy nadzieję, że nabytych umiejętności nie będzie trzeba sprawdzać w realnej sytuacji, ale warto podziękować Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce za jej wkład i zaangażowanie w przeprowadzenie ćwiczeń i chęć podnoszenia swoich kwalifikacji.

Fotografia: MAN Trucks
Udostępnij wpis:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Podobne wpisy