Aplikuj o wsparcie dla swojej jednostki!

Każda z 60 jednostek OSP z terenu naszego powiatu może ubiegać się o dofinansowanie w ramach drugiej edycji konkursu dla Ochotniczych Straży Pożarnych organizowanego przez Powiat Wielicki.

Spotkanie dotyczące wsparcia finansowego dla jednostek OSP z terenu powiatu.

Fakt organizowania tego konkursu już po raz drugi cieszy mnie tym bardziej, że jeszcze w 2021 roku miałem przyjemność uczestniczyć w pierwszych rozmowach o konieczności uruchomienia takiej możliwości dofinansowania dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Kontynuacja tej formuły świadczy o tym, że nadal jest zapotrzebowanie na środki konieczne do zakupu nowoczesnego sprzętu i wyposażenia dla straży.  

Jednostki wyłonione w konkursie będą mogły otrzymać dotacje celowe m.in. na zakup umundurowania bojowego, środków ochrony osobistej, zakupu systemów łączności, a także innego wyposażenia i sprzętu umożliwiającego sprawne podejmowanie interwenci, a tym samym poprawiającego bezpieczeństwo mieszkańców. 

OSP w Niepołomicach

Wnioski składać można do końca marca 2023 roku. Warto pamiętać, że każda jednostka może złożyć tylko jeden wniosek i koniecznie korzystając z gotowych wzorów umieszczonych na stronie Powiatu Wielickiego.

Decyzję o przyznaniu dotacji podejmuje Zarząd Powiatu, po wcześniejszej ocenie formalnej Wydziału Zarządzania Kryzysowego. Dotację wykorzystać należy do 31 października 2023 roku.

Udostępnij wpis:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Podobne wpisy