125-lecie OSP w Niepołomicach

W miniony weekend byliśmy świadkami a niektórzy z nas i uczestnikami niecodziennej uroczystości.

Otóż nasza niepołomicka straż pożarna obchodziła uroczyście 125 lecie swego istnienia, a nasza strażacka orkiestra dęta „Lira” swoje105 lecie. Było godnie, uroczyście a także wesoło jak na jubileusz przystało. Główna to zasługa Prezesa OSP Staszka Dąbrosia , który nad przygotowaniem jubileuszu pracował już od roku i potrafił włączyć w te prace zarówno swych współpracowników jak i pozyskać godnych sponsorów.

Jak zwykle wsparcia udzieliła Gmina ale nieoceniony był udział Grupy PZU która nie tylko ofiarowała strażakom nowy pojazd ratowniczo gaśniczy, ale i zapewniła wspaniałą oprawę – strefa bezpieczeństwa, kino 5 D, koncert Janka Wojdaka z uroczą grecką wokalistką, gadżety, upominki dwudniowa obsługa przez konferansjera wraz z hostessami itd. Warto mieć zaprzyjaźnionych niepołomiczan, którzy mimo że są na co dzień daleko od Niepołomic to służą gdy trzeba prawdziwym wsparciem za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Sam tez starałem się zrobić coś pożytecznego bo przecież jestem członkiem strażackiej rodziny i to już od 20 lat co potwierdził „medal” 20 lat służby jaki dostałem w trakcie uroczystości. Czekamy teraz na relacje filmowa, która zapewne lepiej niż ja zrelacjonuje to niezwykłe święto, które na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Udostępnij wpis:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Podobne wpisy