120-lecie PTG Sokół Niepołomice

17 września 2022 roku świętowaliśmy 120. rocznicę istnienia PTG Sokół Niepołomice oraz 30-lecie odrodzenia organizacji.

Sokół to jedna z najdłużej działających organizacji społecznych w naszym kraju, o wspaniałej historii i dokonaniach. Od lat mam zaszczyt być członkiem Towarzystwa, a na prośbę jej prezesa, Stanisława Kracika, pełnię funkcję skarbnika Stowarzyszenia.

Obchody jubileuszu rozpoczęły się w Bibliotece Niepołomickiej, w której otwarta została wystawa historyczna poświęcona zarówno Sokołowi w Polsce, jak i niepołomickiemu gniazdu.

Duży wkład w powstanie wystawy mieli sami mieszkańcy Niepołomic, którzy pomogli w zgromadzeniu prezentowanych na niej materiałów.

Na wystawie znalazły się fotografie, pamiątkowe dokumenty i wspomnienia. Zgromadzony materiał jest tak obszernym, że ekspozycja rozmieszczona jest na dwóch poziomach. 

Dla upamiętnienia podwójnej rocznicy, na ścianie przy wejściu do budynku Sokoła ulicy Tadeusza Kościuszki w Niepołomicach, zawisła pamiątkowa tablica.

Polskie Towarzystwo Sokół – Niepołomice to wciąż działająca organizacja, w której trenować można gimnastykę artystyczną, boks czy kung-fu. 

Udostępnij wpis:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Podobne wpisy